płyty CD
  YouTube
  Program
  Foto-galeria
   
  kontakt
               

(...) pozostaję pod największym wrażeniem Waszego występu  (T.Kaban i H. Błażej),
biorąc pod uwagę wasze techniczne mistrzostwo i waszą muzykalność (...)
Yehudi Menuhin – Londyn

(...) najwyższy stopień zręczności, doskonałość w opanowaniu instrumentu,
muzykalność i perfekcyjność w technice gry (...)             
Dr.Colin Kingsley (Edinburgh)

Teresa KABAN - fortepian

Jest koncertującą pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu  Prof. L.Stefańskiego. Studia pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem Prof. R.Baksta (Konserwatorium w Manchester),  W.Mierżanowa i T. Nikołajewej  (Konserwatorium w Moskwie) a także Prof. F.Raucha (Akademia Muzyczna w Pradze).

Jako solistka koncertowała na wielu liczących się estradach w Polsce a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Szczególnie często koncertuje w Wielkiej Brytanii gdzie wielokrotnie występowała m.in. w tak znakomitych londyńskich salach jak: St.Martin-in-the-Fields, Wigmore Hall, Purcel Room, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, a także w Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre  (New York), Salle de Gaveaux (Paris)...
Brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, (Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festival w Kecskemet, Międzynar. Festiwal w Rovinij  i w Osorze (Chorwacja) Chopin Festival w Miami (USA), Międzynarod. Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów  we Lwowie,  Międzynarodowy Festiwal w Douai, ...). uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków. 
Jako solistka występowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także  min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech,  Słowacji , Hiszpanii, Francji,  Włoszech, na Ukrainie... Nagrała kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.Jej recitale wielokrotnie transmitowane były "na żywo" przez Polskie radio i Telewizję.  Jako pianistka nagrała także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.
Posiada liczne nagrania płytowe m.in.:   „F.CHOPIN”  * „I.ALBENIZ - Suita hiszpańska op. 47” * „Relaxing Latin Classics" * „POLISH FAVOURITES"   * „W.A. MOZART  -  6  Sonat  KV 10 – 15”  *  „Solo and in duo"   * „Cantabile and Presto" *  „Taste of Poland”  * „F.Mendelssohn Koncert d-moll  (podwójny)    * „Souvenir from France"

Prowadziła też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.:  w Miami i Los Angeles (USA)  a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiavik’u, w Catanii (Sycylia),  w Presovie (Słowacja), Osnabruck’u (Niemcy),  w Bergen (Norwegia)  i inn.
Wielokrotnie brała też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Neapolu i Agropoli  w Włoszech

W latach 1991-1995 była dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r.  jest współautorem oraz dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Henrykiem Błażejem) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej  w Tarnowie.

W 2016 r. otrzymała nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.